СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

середу, 14 грудня 2016 р.      Грудень місяць багатий на духовно - церковні свята. Кожен народ має свої звичаї та обряди. Наші українські національні традиції різноманітні та давні. Вони донесли до нас багато цікавого про наших пращурів та дають можливість глибше дізнатися про наше коріння. Саме тому ми повинні відроджувати забуті традиції, які збагачують наше життя та згуртовують людей.
     В грудні врожаї вже зібраті, городи виорані, польові роботи завершені. Надворі холодно. Тому колись напередодні свята Андрія, кожне село винаймало хату для вечорниць. 
   12 грудня, щойно стемніє, дівчата приносили туди сир, масло, сметану, яйця, молоко, борошно, фрукти, овочі й готували різні страви.
   Але час минає і нічого на місці не стоїть. Науково - технічний прогрес сьогодні настільки пішов вперед, що сучасна молодь спілкується між собою не виходячи з хати через соціальні мережі, мобільні телефони та інші засоби зв*язку.Кожного року на Андрія Воловецька районна бібліотека для дорослих збирає хлопців та дівчат на Андріївські вечорниці, щоб якось хоч трішки згуртувати нашу молодь, долучити їх до наших традицій. Цього дня був проведений день краєзнавства " Андріївські посиденьки"
   На посиденьки був запрошений місцевий поет М. Середа який з радістю поділився з учасниками своїми спогадами Андріївських вечорниць, які проходили саме на Воловеччині . Під час заходу призентував книгу " Монастирська кухня"страви на піст і на празник. Микола Середа - дипломований технолог громадського харчування з понад 40 - літнім стажем , письменник будучи активним поломником греко - католицьких монастирів на Закарпатті, записував народні рецепти пісних та празничних страв.
Саме дійство проходило на прочуд цікаво, адже кожен мав можливість поринути у сиву давнину та відтворити звичаї та обряди.
Незабуваймо культуру українського народу. Кожен українець має бути обізнаний з історією своїх пращурів, знати як жили наші діди  і прадіди, за що вони боролися.
Немає коментарів:

Дописати коментар