СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

СІЛЬСЬКІ БІБЛІОТЕКИ


Завідуюча  сільською бібліотекою  села Гукливий 

Бирак Наталія  Іванівна 

День   професійного   спілкування
«Інновації та традиції в бібліотечному краєзнавстві.
Розвиток зеленого туризму на Воловеччині».

Краєзнавча робота - одна із благодатних сфер діяльності бібліотек, яка робить їх важливими центрами життя, дає можливість найповніше розкривати та використовувати свої можливості. Основними напрямками краєзнавчої роботи бібліотек нашого району є формування та збереження краєзнавчого фонду, забезпечення інформаційних потреб користувачів, підготовка бібліографічних покажчиків, створення власних інформаційних ресурсів як на традиційних носіях, так і з використанням новітніх технологій за участю широкого кола громадськості, популяризація краєзнавчих документів, вивчення історії та сучасного стану бібліотечної справи в районі. Виконуючи свою соціально-просвітницьку функцію, бібліотеки популяризують краєзнавчу літературу, заохочують людей до вивчення історії свого краю, охорони та раціонального використання його природних багатств, культурної спадщини  тощо.З цією метою на базі  Гукливської сільської бібліотеки 26 червня ц.р. відбувся  День професійного спілкування на тему «Інновації та традиції в бібліотечному краєзнавстві. Розвиток зеленого туризму на Воловеччині».
Відкрила семінар виступом на тему  «Інновації та традиції в бібліотечному краєзнавстві» завідувачка райбібліотекою для дорослих Н.І.Роман. Надія Іванівна привітала всіх  бібліотечних фахівців району, які працюють  з нашою молоддю та юнацтвом,  адже рівень розвитку сучасної молодої людини значною мірою залежить від її інформаційної культури яка є однією із складових духовного світу особистості.
Широкого поширення набули краєзнавчі об’єднання - гуртки і клуби, які працюють у більшості  бібліотек району. На базі сільської книгозбірні села Гукливий працює клуб «Отчий поріг» з роботою якого ознайомила всіх присутніх зав. бібліотекою Бирак Н.І.
Спільно з Гукливською ЗОШ І-ІІ ступенів створено гурток «Шкільне лісництво», керівником якого є Мартин Ярослав Степанович. Напрямок роботи спрямований на захист та збереження зеленої краси нашого краю, та прищеплення любові до навколишнього середовища.
Гукливська сільська книгозбірня  тісно співпрацює з сільською радою. Про спільну роботу книгозбірні і громади розповів сільський голова Ф.Ф.Бирак.
Досвідом по роботі краєзнавчих клубів поділилися зав. бібліотекою с. Буковець Сверлович Г.М. та бібліотекар райбібібліотеки для дітей, керівник клубу «Полонина» Мадяр С.О.
З консультацією  «Інновації та традиції в організації краєзнавчої роботи серед дітей» виступила  зав. райбібліотекою для дітей Созанська Г.М.
Провідний  методист   районної  бібліотеки для дорослих  Л. О. Фельбаба виступила  з  консультацією «Основні   складові  та  шляхи  оптимізації  краєзнавчої  діяльності  бібліотек» .
Воловеччина -  один  із  наймальовничіших, найпоетичніших  куточків  Українських  Карпат.
Одним  із пріоритетних  напрямків  розвитку  району  є  туристично - рекреаційна  галузь.  Природні  ресурси  дають  можливість  зробити  Воловеччину  туристичною  Меккою.
З інформацією  «Стан  зеленого туризму на Воловеччині» виступив спеціаліст І категорії  відділу культури і туризму Воловецької РДА Соловій Є.
Цікаво пройшла  і  творча  лабораторія «Робота бібліотекаря: досвід, пошук, проблеми».  Бібліотекарі  ділилися досвідом,  відповідали  на питання до творчої лабораторії : «Читач прийшов у бібліотеку! Ваші дії», « Як визначити абонемента індивідуального та групового інформування» і т.д.
            На закінчення семінару, підводячи підсумки, Надія Іванівна сказала: «Віримо, що наші зусилля потрібні не тільки дню нинішньому, а й стануть важливим джерелом у подальшому відтворенні історії   бібліотек  та бібліотечного збереження в краї , як складової історії бібліотек не тільки району,а й області та України».       

                            

1 коментар: