СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

пʼятниця, 15 липня 2016 р.

1028-а річниця Хрещення Київської Русі-України

                  

               28 липня  в Україні відзначають державну пам'ятну дату - День хрещення Київської Русі. Заснування цього свята пов'язано з підписанням 25 липня 2008 року Указу Президента України «Про День хрещення Київської Русі-України», та Указу Президента України №268/2016 від 22.06.2016 року «Про відзначення у 2016 році Дня хрещення Київської Русі – України»  в якому сказано: «Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості постановляю установити в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі».


         28 липня православна церква вшановує рівноапостольного князя Володимира. Це день пам'яті видатного державного і політичного діяча України Володимира Святославовича, який зумів об'єднати землі Київської Русі в єдину могутню державу. У 988 році на землях Київської Русі князь Володимир запровадив християнство як державну релігію.
         Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії Церкви, але й в історії нашого народу. Воно мало важливі наслідки для нашої країни. Хрещення Київської Русі завершило початий у першому столітті та зміцнений працями слов'янських просвітителів Кирила і Мефодія багатовіковий процес становлення християнства в нашій давній державі. Для Руської Православної Церкви Хрещення Русі було початком її офіційного існування.
         З цієї нагоди в районній  бібліотеці для дорослих оформила книжкову виставку «Хрещення Київської Русі : Дорогами  Християнства».   Презентація книжкової  виставки  та Презентація альбому «ЛІТОПИС   ХРАМІВ    ВОЛОВЕЧЧИНИ : «ВОЛОВЕЦЬКІ   СВЯТИНІ».                                 відбудеться 17 липня 2016 р. о 12.00 год. в читальній залі райбібліотеки.                
        Книжкова виставка представляє понад 20 джерел, які розповідають про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі. Крім того Інформаційний центр центральної районної бібліотеки запрошує  користувачів подивитися фільм «Історія України. Хрещення».

Немає коментарів:

Дописати коментар