СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

понеділок, 28 березня 2016 р.

Новий порядок: в Україні змінили правила прописки

  
    Кабінет міністрів України затвердив правила реєстрації місця проживання та порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічний реєстр. Про це йдеться в урядовій постанові від 2 березня 2016 року №207.
         Відповідно до прийнятих правил, реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання / перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не створений), на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідного сільського, селищної або міської ради.


         Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобовязані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
         Реєстрація місця проживання / перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або його представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання.
         Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою.
         Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
1) заяву;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору;
4) документи, що підтверджують:
– Право на проживання в житлі (наприклад, ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення в житлове приміщення і таке інше);
– Право на перебування або взяття на облік у спеціалізованому соціальному закладі, установі соціального обслуговування та соціального захисту особи – довідка про прийняття на обслуговування в установі, закладі (для осіб, які перебувають на обліку в цих установах або установах);
– Проходження служби у військовій частині, адреса якої вказується при реєстрації, – довідка про проходження служби у військовій частині (для військовослужбовців, крім строковиків);
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи (в разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно зі зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
У разі подання заяви представником особи додатково надаються:
– Документ, що посвідчує особу представника;
– Документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини – батьками (усиновлювачами).
Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.
Також в постанові йдеться, що передача інформації про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання / перебування фізичних осіб з реєстрів територіальних громад до Єдиного державного демографічний реєстр здійснюється після введення в експлуатацію відповідних програмних засобів.
На період до 1 січня 2017 року інформацію від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, їх посадових осіб, сільських голів, які здійснюють реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання / перебування в Єдиний державний демографічний реєстр може передаватися в паперовому та електронному вигляді.
Воловецьке РУЮ


Немає коментарів:

Дописати коментар