СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ

Може і з нас виростуть міністри ?!
         Вже традиційно весняні канікули школярів співпадають з Тижнем  дитячого читання. Саме в ці дні діти мають змогу приділити бібліотекам більшу увагу і прочитати щось для душі і не обов’язково, за шкільною програмою.
         КАЗКА - твір, який з цікавістю читають і дорослі, і малеча. Тому працівники сільської книгозбірні спробували за допомогою цього найцікавішого жанру літератури проявити творчі здібності своїх юних користувачів, одночасно пропагуючи  творчість нашого славного земляка -Луки  Дем'яна. У рамках комплексу заходів «Крутосхили долі»  та Тижня дитячого читання бібліотекарі  разом з читачами провели акцію «Прочитай
мені казку». Три культурно - освітні заклади села обєднали свої зусилля розкриваючи грані творчості  відомого земляка, знайомлячи з нею найменших жителів  нашого села.
         Прихід учнів у садочок став для малечі гарним подарунком. Школярів вони слухали затамувавши подих,  адже їхня вихователька  - Довганинець Катерина Іванівна -  впізнала у гостях своїх колишніх вихованців. Радує, що малятка у  3- 4 роки дуже ерудовані, вони щиро розповіли гостям про святкування дня народження Тараса Григоровича Шевченка,  про казочки,  з якими їх познайомила вихователька.


         Шестикласники : Віра Грига, Ліда Карпишинець, Валентина Деркач  та Миксим Задорожний, всі активні учасники волонтерського руху Верхньоворітської ЗОШ І-ІІІ ступенів, з радістю погодились взяти участь у акції. Школярі дуже вміло прочитали - розіграли перед малечею казочку. За основу було взято казку «Як дід видоїв трьох цапів», записану у с. Верхні Ворота від жителя І. Григи та літературно опрацьовану Лукою Дем'яном . Твір увійшов до збірника «Про двох братів та шістьох звірів», яку видало видавництво «Карпати» ( м. Ужгород,  1992), символічно, що одним з спонсорів видання був наш колишній колгосп «Веречани». В ігровій кімнаті
Верхньоворітського ДНЗ дзвінко лунали голоси юних акторів : цар його міністри і три діди - всевіди з казки уособлювали сьогодення. І хто знає, можливо з числа сьогоднішніх слухачів і оповідачів давньої казки виростуть міністри, які будуть мудрими,  як  веречанські діди.

Учениця 7 -го кл. Верхньоворітської ЗОШ І-ІІІ ст.,
читачка Верхньоворітської сільської бібліотеки                    Антоніна Заводяк


Немає коментарів:

Дописати коментар