СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

пʼятницю, 28 березня 2014 р.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ "КРАЩИЙ ЧИТАЧ УКРАЇНИ-2014 " В СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ С.ВЕРХНІ ВОРОТА

ПЕРЕМОГА НАРОДЖЕНА У СПІВПРАЦІ

«Одна пташка літа не зробить»,- говорить народна мудрість. Саме такі слова стали неформальним девізом співпраці культурних та освітніх установ  нашого села, наразі Верхньоворітської сільської бібліотеки та   Верхньоворітської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Приємно, що результати не забарилися: 21 березня 2014 року на загальношкільній лінійці, слова завідуючої сільською книгозбірнею лунали під бурхливі оплески школярів- наші знову у числі найкращих!


Всеукраїнський конкурс дитячого читання «КНИГОМАНІЯ -2014» (Найкращий читач  України – 2014) – відкрите творче змагання для всіх дітей України вікової категорії  12-13 років. Перші два етапи проводяться у селах та районі. Організаційні питання покладено на працівників сільської книгозбірні при активному залученні  шкільного бібліотекаря, класних керівників та вчителів. Звісно головними дійовими особами виступили школярі.
У Верхніх Воротах  Конкурс проводився вперше, тому особливо хочеться подякувати, за активну участь у проведенні  І етапу, бібліотекарю шкільної бібліотеки – Бляшин Марії Іванівні, педагога – організатора – Козик Ганни Андріївни та вчителя української мови і літератури – Сличко Тетяни Іванівни.Вміючи читати, прочитати книгу не диво, але зрозуміти її, дати оцінку героям та сюжету- це вже нелегка наука. І саме цьому цілеспрямовано вчать  Верхньоворітських  учнів вчителі. Завдання  бібліотекарів  сільської  і шкільної книгозбірень допомогти  школярам розширити свій кругозір. Адже за умовами  Конкурсу треба було прочитати  від 4 –х до 10 –ти книг, 50% яких повинні бути за шкільною програмою, а решта – поза шкільною програмою. З цим завданням із 24 учасників І етапу найкраще впорались:
8 клас – КРИЗИНА ТЕТЯНА ( вчитель – Курбілка М.В.);
7 клас – ЗАВОДЯК АНТОНІНА (вчитель – Чекета М.В.);
6 клас – ЗАДОРОЖНИЙ МАКСИМ (вчитель – Сличко Т.І.) -
саме ці читачі  представили наше село у другому етапі .
         Місцем проведення 2 етапу стали районні бібліотеки. 20  березня 2014 року 30 представників  12 населених пунктів  району  з’їхались до райцентру. Святково прикрашена зала рай бібліотеки для дорослих, інтернет-центр, цікаві виставки в учасників конкурсу розбігались очі. Організатори конкурсу приклали чимало зусиль для його проведення: у програмі були цікаві теси, віктирини, які дали змогу компетентному журі  на чолі із заслуженим учителем України М.Ю.Зозулинець, заочно оцінити загальну ерудицію учасників та їхнє знання  літератури у своїй віковій категорії. Потім слово надали кожному учаснику окремо: захистити свій читацький формуляр та проявити свої творчі здібності. Наші троє учасників  стали гідними конкурентами навіть для тих, хто брав участь у Конкурсі  -2013. У підсумку із 8 призових верхньоворітці зайняли 2 призові  місця:
         Антоніна Заводяк проявила ініціативу і першою розпочала  індивідуальні  виступи. Не дивлячись на те, що техніка дала збій (комп’ютер не відкрив інформацію на електронному носії),  Тоня сміливо зголосилася виконати пісню акапельно, зал підхопив оплесками. Оцінивши читацький формуляр, вміння висловлювати власні думки, тести та артистизм журі присудило їй 2 місце у віковій категорії  7 клас. Слід зауважити, що ця категорія була представлена найбільшою кількістю учасників.
         Справжнім відкриттям Конкурсу -2014 став Задорожний Максим.  Крім диплома за 2-місце між 6-ти класниками Максиму вручили окремий приз не просто за ерудицію та артистизм, а за своєрідну харизму – талант читача.
         Звісно, без клопіткої, систематичної праці педагогічного колективу вчителів Верхньоворітської ЗОШ І – ІІІ ступенів, досягти такого успіху було б непросто.  Тож нехай вам, шановні педагоги, посміхається щиро доля і творчої наснаги у нелегкій професії.
         Щира подяка і батькам та родичам учасників,адже це вони турбуються щоденними клопотами дітей і забезпечують їхні матеріальні блага. Зичимо всім міцного здоров'я, родинного благополуччя і щирої вдячності від дітей та онуків.
         Організатори Конкурсу  клали перед собою  серед інших і завдання набуття культурної компетентності дітей та зростання їхньої національної свідомості, що на даний час є особливо актуальним. Сподіваємось, що Конкурс стане яскравою сторінкою у житті сільської книгозбірні, школи та нашого села.

Завідуюча сільською бібліотекою                                                     Н.Приймич

.

Немає коментарів:

Дописати коментар