СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

четвер, 11 листопада 2010 р.

РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ДОРОСЛИХ - 65)«Я СЕРЦЕ ЗАЛИШАЮ ТУТ СВОЄ»
(РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ДОРОСЛИХ - 65)
Бібліотечні працівники району нещодавно урочисто відзначили два свята – Всеукраїнський день бібліотек та 65-річчя районної бібліотеки для дорослих.
Працівники галузі населених пунктів району, що сиділи пліч – о – пліч у залі, об’єднані єдиною метою – ріднити людей з книгою, відкривати їм з малих літ красу і силу слова, що є серцевиною щоденних буднів.
Про це красномовно, у святковому забарвленні говорили ведучі свята – завідувачка районною бібліотекою для дорослих Надія Роман та викладач Воловецької ДМШ Микола Лозан. До задушевних вітань приєдналась Книжкова Муза з хлібом-сіллю, яка побажала всім святкового настрою, щирих посмішок, приємних хвилин відпочинку.

Сказане гармонійно перепліталось з тим благодатним теплом, яке доніс до слухачів у піснях «Слід землі», «Ой де терня» улюблений виконавець Іван Щербей під музичний супровід шанувальника публіки акордеоніста Дмитра Бабушки та обдарованого молодого скрипаля Івана Мадяра.
А далі наголос було зроблено на ювілейній даті. Ведучі говорили, що цього року виповнюється 65 літ діяльності районної бібліотеки для дорослих. У 1946 році вона відкрила двері для читачів, маючи 5 тисяч книг. Надія Роман детально охарактеризувала етапи розширення й поглиблення діяльності книгозбірні, пов’язані з відкриттям історико-краєзнавчого музею, Інтернет-центру, з розгортанням краєзнавчої роботи.
За неоціненними досягненнями – фахівці бібліотечної справи, для яких робота – покликання душі. Як говорила Надія Роман, це нинішні працівниці, а також ветерани В.А.Шугаєва, С.В.Губаш, Є.А.Білей, М.І.Хміль, О.М.Могіш, А.М.Фітас і ряд інших, котрі своїм умінням, стараннями, творчістю збагатили й урізноманітнили історію бібліотечної справи на Воловеччині.
Визнання такої місії було тим стержнем у вітальних промовах виступаючих, на який нашаровувались слова подяки, побажань. Кожен промовець був оригінальним.
Від райдержадміністрації вітав бібліотекарів з професійним святом та ювілеєм керівник апарату РДА В.І.Повідайчик, покладаючи надію на те, що позитивний досвід роботи поповнюватиметься новими відкриттями.
Від клубних працівників району привітала бібліотекарів голова райкому профспілки працівників культури, директор РБК М.В.Більська, від колективу ДП «Воловецьке лісове господарство» - С.М.Ковчар. Здоров’я, щастя, сімейного благополуччя бажав ювілярам та сільським бібліотекарям начальник відділу культури і туризму РДА В.Ф.Шако.
Глибокі думки і благородні почуття викликав виступ воловецького селищного голови В.В. Панасовича. Кожне його слово було проникнуте повагою до бібліотекарів, розуміння їх ролі в районі, визнанням заслуг. І подарований ним чайний сервіз має символічне значення: теплі, щирі стосунки між собою і з відвідувачами заради задуманого, наміченого.
У святковому привітанні заступник голови районної ради М.А.Полянчич подякувала бібліотечним працівникам за вагомий внесок у збереження й популяризацію фольклору, народних звичаїв, традицій, побажала щастя і здоров’я.
- Дорогі бібліотечні працівники, засвідчую вам велику повагу й щиру вдячність за добрі справи, які ви щодня робите - сказала у виступі голова обкому профспілки працівників культури Н.М.Товтин.
Авторитетна гостя була щира й обєктивна в оцінці того неоціненного скарбу, який надбали районні та сільські бібліотекарі. Високий рівень роботи, неймовірні плоди пошуків у краєзнавстві забезпечили районній бібліотеці для дорослих перемогу у відкритому конкурсі, оголошеному відділом преси , освіти та культури Посольства США в Україні виграти грант і відкрити Інтернет - центр. На кошти отриманого гранду було закуплено та встановлено у приміщенні бібліотеки компютери, придбано програмне забезпечення.
Напрошуються правдиві рядки, які ніби присвячуються бібліотекарям:
Вклоняюсь низько до твоїх порогів,
моя відрадо, тут життя моє,
до тебе, рідная, ведуть усі дороги,
я серце залишаю тут своє.
Н.М.Товтин вручила подяку від обласного комітету профспілки завідувачці книгозбірнею С.Гукливий Н.І.Бирак.
Далі відбулося нагородження бібліотекарів у кількох номінаціях. «Кращим бібліотекарем року» визнано Л.О.Фельбабу з Підполоззя. У номінаціях «Вибір на все життя» нагороду отрималаН.І.Бирак з Гукливого. «За дитячі усмішки» - Л.В.Легета із Завадки, «Господині книжкових полиць» - Г.М.Сверлович з Буківця та К.Ф.Голянич з Верб’яжа. «Талант дарує людям» - Л.В.Попелич із В.Воріт. «Життя бібліотеки - її читач» - Н.Г.Ковач із Жденієва.
Задоволення і радість можна було прочитати в очах винуватців свята після концертних номерів. Оригінальним був на сцені гурт «Зорепад» у складі молодих обдарованих виконавців і музикантів М. Лозана та І. Мадяра. Вони подарували публіці кращі пісні та музичні твори. Смішили слухачів читець гуморесок Юрій Пилипко та одвічно сварливі баби Параска й Палажка, ролі яких виконали Л. Попелич - завідувачка книгозбірнею с.В.Ворота та Б.Канайло - директор БК с.В.Ворота. Вдячними оплесками нагороджували бібліотекарі сім’ю талановитих Середів, які вшанували людей даної професії бездоганними виступами. Микола Середа прочитав вірш, який присвятив бібліотекарям усіх поколінь. Його син Ігор, член Національної ліги композиторів України та обдарована внучка Василинка виконали власні пісні.Символ миру і добра. Вистраждавши і виборовши волю, Україна має державні та національні символи, які уособлюють її історію, сутність. Герб, прапор і гімн - основні символи нашої держави. Такими словами в районній книгозбірні для дорослих розпочалась інформаційна година під назвою "Державний прапор України - символ миру і добра",приурочена Дню Державного Прапора. Бібліотекар Гуйван М.І. розповіла присутнім про історію виникнення прапора. Вона наголошувала. що державний прапор є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення. Під ним українці йшли до проголошення незалежності , до перемоги. Користувачі мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою "Україно моя вільна, ти одна і неподільна", присвяченою двадцятиріччю незалежності нашої держави. Студентка Вікторія Лопіт продекламувала вірш Б.Конярського "Молися, сину, за Україну". Потім М.І.Гуйван провела огляд нових надходжень. об'єднаних єдиною темою "Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться, живе". Інтерес у присутніх викликали книги про видатних історичних осіб. які боролися за незалежність України. Наголос робився на тому, що ніхто не має права забувати імена борців за самостійну Україну. які загинули, не дочекавшись щасливого дня проголошення незалежності.Бібліотекарям мого села - берегиням духовних цінностей присвячується.

Вивчення історії власної книгозбірні - один із цікавих дослідницьких напрямів діяльності книгозбірні смт. Жденієво.
Свій літопис сільська книгозбірня розпочала з 1946 року, тобто з перших років радянської влади. Літопис включає й роки діяльності культурно - просвітницького товариства імені О.Духновича, коли в 1926 році сільську читальню очолював Йосип Арендацький.
"Своє дослідження ми назвали "Вісник бібліотеки",- каже завідуюча книгозбірнею Н.Г.Ковач. Це здобутки й труднощі, успіхи й невдачі, що припадають на різні періоди становлення бібліотечної справи і творчого життя людей - подвижників, ентузіастів, творців культурного будівництва на селі.
Жденіївська книгозбірня зустрічає свій 65-річний ювілей як сучасний інформаційний та культурно - просвітницький центр, депозитарій краєзнавчої літератури, осередок доступу до вітчизняних бібліотечних ресурсів.


Т. Г. Шевченко : кохання його життя.Під такою назвою в районній бібліотеці для дорослих відбувся літературно - поетичний вечір, присвячений Т.Г.Шевченку.
З любов'ю до поета і його творчості вірші декламувала учениця школи Мар'яна Касинець, а студентки - практикантки Ужгородського коледжу культури і мистецтва Наталія Гурзан та Світлана Самусь згадували цікаві факти й епізоди з життя і творчості Тараса Григоровича. Розповідь була присвячена нездійсненним мріям Шевченка про сімейне щастя, історіям любовних захоплень і розчарувань.


Кобзар з народом навіки.

У Верб'язькій сільській книгозбірні відбулося театралізоване свято, яке підготували користувачі книгозбірні різних вікових категорій. Особливо тепло сприймалась слухачами сценка Тарасового дитинства, в якій переконливо виконували ролі Олег Джугля (малий Тарас), Ольга Ломага (мачуха малих Шевченків), Марія Кондрич (Тарасова сестра), Василь Приймич (читець - ведучий).
Цікавим був турнірзнавців творчості поета "Шукаємо в собі Шевченка". Відзначено майстерність юних читців художнього слова Олега Джуглі, Василя Приймича, Марії Голянич. А в конкурсі "Ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка" переможцями стали Олег та Олеся Джуглі, Марія Шпак, Василь Приймич.
На закінчення цікавого дійства всі виконали твір "Думи мої, думи мої".

Немає коментарів:

Дописати коментар