СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

середа, 26 березня 2014 р.

ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВ


Як перевірити себе у Державному реєстрі виборців?
       

  25 лютого 2014 року Центральна виборча комісія оголосила про початок виборчого процесу позачергових виборів Президента України, що відбудуться 25 травня 2014 року. Аби стати повноправним учасником виборчого процесу та реалізувати своє конституційне право, нагадуємо виборцям про ті кроки, які вони мають для цього здійснити.
         Відповідно до статей 19 та 20 Закону України “Про Державний реєстр виборців” кожен виборець має право звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців щодо свого включення до Реєстру, а також перевірити особисті персональні дані, що містяться у Державному реєстрі виборців.


         Для здійснення такої перевірки необхідно з’явитися з паспортом громадянина України (або тимчасовим посвідченням громадянина України) до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації.
         У разі невключення до Державного реєстру виборців або у разі виявлення розбіжностей у персональних даних, відвідувачу буде запропоновано заповнити відповідну заяву, після чого до бази даних будуть внесені необхідні зміни.
         Також перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та свої персональні дані у Державному реєстрі виборців можливо за допомогою мережі Інтернет. Для цього на офіційному сайті “Державний реєстр виборців” почав функціонувати програмний ресурс “Особистий кабінет виборця”, мета якого надання відповіді на запит про включення громадян до Державного реєстр виборців, які досягли вісімнадцятирічного віку.
 Для цього необхідно виконати наступні дії:
         Необхідно зайти на офіційний сайт ЦВК  в  розділ“Державний реєстр виборців” (www.drv.gov.ua) та натиснути на закладку “Особистий кабінет виборця”. Зайдіть в цю закладку. Натисніть «Реєстрація» і внесіть обов’язкову для заповнення поля інформації.
"Особистий кабінет виборця" складається з наступних розділів:
Перевірити дані у Реєстрі.
Інформація про запити.
Налаштування.
Правила користування.
         Звертаємо увагу! Всі занесені в поля дані повинні відповідати даним у паспорті. Дані вказані при реєстрації, автоматично переносяться до пошукової форми при формуванні запитів до бази даних.
         Відповідь на запит буде надіслана на Вашу електронну пошту через 2-3 робочі дні із зазначенням наявності виборця в Державному реєстрі виборців, номера виборчої дільниці та її місцезнаходження.
         Кількість запитів обмежена - не більше одного запиту за добу.
         У разі відсутності виборця в Державному реєстрі виборців або наявності розбіжностей з даними, вказаними запитувачем, та інформацією, що значиться в Державному реєстрі виборців, надійде повідомлення із запрошенням звернутися до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання.
         Відділ ведення Державного реєстру виборців  розташований на 4 поверсі (40 та 41 кабінети) будівлі райдержадміністрації за адресою  :
          смт.Воловець, вул. Пушкіна, 8.  Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 24-4-79.
         Якщо у вас немає доступу до мережі Інтернет,  звертайтеся до Воловецької районної бібліотеки для дорослих в Інтернет-центр, який знаходиться на 3-му поверсі Районного будинку культури за адресою:
смт.Воловець,
вул.Фабрична, 2
Читальний зал - Інтернет - центр,
 або за телефоном 22-8-70
Інтернет - центр працює :
З 9.00-18.00 - кожен день
З 10.00-17.00 - субота
Вихідний - неділя.
Шановні виборці смт. Воловця
не будьте байдужими - перевірте свої дані
   

Виборець має знати!

     Права виборців:
     Кожен виборець має право:
          1) подавати свої персональні дані до відповідного органу ведення Реєстру;
          2) отримувати інформацію про своє включення (невключення) чи включення (невключення) інших осіб до Реєстру;
          3) отримувати інформацію про використання своїх персональних даних для цілей, не передбачених Законом України ''Про Державний реєстр виборців'' (далі –Закон), зокрема про те, кому і з яких підстав надавалася інформація про нього;
          4) одержувати на безоплатній основі у будь-який час від відповідного органу ведення Реєстру в доступній формі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, в установленому цим Законом порядку;
          5) звертатися в порядку, встановленому цим Законом, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру себе чи інших осіб, запису про себе чи про інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе або інших осіб;
          6) оскаржувати в установленому законом порядку рішення/дії чи бездіяльність органів Реєстру;
          7) захищати будь-якими не забороненими законом засобами свої права та законні інтереси у разі їх порушення під час ведення Реєстру.

     Звернення виборців до відділу ведення Рєєстру
     Особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру (стаття 19 Закону).
     Кожен виборець у разі зміни його персональних даних,  може особисто звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Реєстру. Виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання такої заяви іншу особу.  У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця (стаття 20 Закону).

     Відповідальність виборців
     Законами України передбачається кримінальна, адміністративна та інша юридична відповідальність за зловживання доступом або за несанкціонований доступ до Реєстру, порушення передбачених цим та іншими законами правил захисту персональних даних та програмного забезпечення Реєстру, за неправомірне використання та поширення персональних даних Реєстру, інші порушення вимог цього Закону.

     Громадяни несуть відповідальність за:
          1) умисне подання органу ведення Реєстру завідомо недостовірних відомостей або відомостей з метою кратного включення виборця до Реєстру;
          2) несанкціонований доступ до Реєстру;
          3) несанкціоноване копіювання, розповсюдження та використання отриманої політичною партією копії бази даних Реєстру чи її частини для цілей, не передбачених цим Законом.

     Нормативно-правова база:
     Закон України ''Про Державний реєстр виборців''; 
     Закон України ''Про вибори Президента України''; 
     Закон України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів";
     Закон України “Про вибори  народних депутатів України”;
     Закон України “Про захист персональних даних”;

     Закон України  “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.    
      

Немає коментарів:

Дописати коментар