СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

понеділок, 24 березня 2014 р.

СЕМІНАР - ТРЕНІНГ

Клієнт - сервісне обслуговування користувачів бібліотек.
                Сьогодні бібліотеки     під впливом підвищення рівня «інформаційності» та «інформованості суспільства», його дедалі зростаючих інтелектуальних освітніх потреб розширюють свою функціональну нішу. Стають необхідними осередками інформаційного суспільства.
         Сучасна публічна бібліотека, як соціальний інститут, покликана виконувати завдання, покладені на неї суспільством і державою, а саме функції забезпечення збору і зберігання джерел інформації та надання до них вільного і безперешкодного доступу всім громадянам.
         В умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій та глобальної мережі Інтернет бібліотеки взяли на себе функції інформаційних центрів.


         Одним з напрямків його розвитку є концепція інформаційного суспільства, де в центрі уваги ставиться людина, для якої вирішальну роль відіграє придбання, зберігання, обробка, передача, розповсюдження і використання знань та інформації. Базом елементом в забезпеченні знаннями та інформацією в суспільстві є бібліотеки. Їх еволюція під впливом подій останніх десятиліть свідчить про глобальне завдання пошуку відповіді на питання «Яка бібліотека потрібна суспільству?». Посутпове входження бібліотек України в демократичний простір вимагає чіткого визначення та офіційного закріплення їх статусу, що має важливе значення для розробки моделі сучасної бібліотеки і визначення стратегії розвитку  бібліотечної справи в українській державі на перспективу.

         На базі Воловецької районної бібліотеки відбувся семінар-тренінг «Доступ до публічної інформації. Орієнтація на клієнта». В рамках тренінгу пройшли рольові ігри «Користувач - бібліотекар».
         З цією метою, 19 березня,  на базі  Воловецької  районної  бібліотеки  відбувся тренінг «Доступ до публічної інформації» у рамках спільного проекту Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка та Громадської організації «Розмарія» (м.Перечин), тренер Андрій Вишняк та Галина Ковальчук, заступник директора з питань інформатизації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка.

Мета цього проекту - сприяння впровадженню законодавства про доступ громадян до публічної інформації на території  Закарпатської області.
         Під час цього тренінгу присутні мали можливість ознайомитися з підсумками моніторингу офіційних веб-сайтів районних рад та РДА щодо доступу до публічної інформації. Також під час тренінгу було поетапно обговорено Закон України “Про доступ до публічної інформації”. Було обговорено як саме бібліотека може допомагати жителям у отриманні права на доступ до публічної  інформації, особливо коли мова йде про використання сучасних новітньо-інформаційних  технологій, адже жителі сільської місцевості не досконало ними володіють. Під час тренінгу також було напрацьовано кроки для покращення роботи центрів доступу до публічної інформації, що створені на  базі публічних бібліотек у рамках проекту та як саме можна краще  поширювати  інформацію про відповідний закон серед сільського населення.
       


Під терміном публічна інформація, слід розуміти всю без винятку інформацію, яка наявна в органах державної влади та місцевого самоврядування.

         Ця ініціатива має на меті спростити доступ людини до публічної  інформації, підвищити рівень використання Інтернету сільським населенням,  підняти статус  
бібліотек в суспільстві, приділити їм нові функції.
         За більш детальною консультацією, де і як знайти публічну інформацію звертайтесь у Воловецьку районну бібліотеку : тут знають, як:
         знайти будь-яку інформацію в Інтернеті та друкованих виданнях;
         знайти сайти органів влади та знайти публічну інформацію;
         написати запит на отримання публічної інформації.        

         Тут Вам завжди раді!


Немає коментарів:

Дописати коментар