СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

середа, 14 березня 2018 р.

«Карпатська Україна - шлях істини і справедливості»

Карпатська земля…З удовиної долі
Рокам не зітерти скорботи печаль.
Вогнем обпікає кров  Красного поля
І всіх, хто за неї в могилах лежить.
Василь  Густі
         15 березня 2018 року виповнюється 79 років від дня проголошення Карпатської України. Незважаючи на короткочасне існування Карпатської України, ця подія мала велике історичне значення не лише у житті закарпатських українців, а й усього українського народу.
         На честь святкування Дня незалежності Карпатської України та вшанування пам’яті її оборонців, які в 1939 стали на захист проголошеної української державності на Закарпатті проти військ авторитарної Угорщини,   у Воловецькій районній бібліотеці проведено  годину - реквієм «Карпатська Україна - шлях істини і справедливості»
         Відкрили годину - реквієм - ведучі  - практикантка Г.Криса та учень 11 класу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Л. Чуха.


         Вони розповіли про тріумф національно-визвольної боротьби українців Закарпаття, про Президента Карпатської України А.Волошина.
            Карпатська Україна - її творці і захисники заслуговують доброї пам’яті своїх нащадків. Разом із закарпатцями  творили нову державу, захищали її  і наші    5 земляків. Це - Іван Грига, Іван Собран із В.Воріт, Іван Гафинець із Лазів,  Михайло Ігнась, Василь Ігнась із Скотарського. Жертовна участь воловеччан в ім’я незалежності - це своєрідний літопис однієї з трагічних сторінок історії краю. Їх іменами названі вулиці і площі, на їх честь споруджують пам’ятники і обеліски.
            Завідувачка Верхньоворітською сільською бібліотекою Н.М.Приймич розповіла про нашого земляка І.І.Григу, А завідувачка Лазівською сільською бібліотекою про І.І.Гафинця.
         Під час години - реквієму прозвучали вірші, присвячені світлій пам’яті депутата Сойму Карпатської України Івану Гризі, який написав  Володимир Пішко та «Цвіт шовкової косиці», написаний Миколою  Середою у березні 2009 року, до 70-річчя Карпатської України та присвячений  усім борцям  за Карпатську Україну,  і особисто Василю Михайловичу Ігнасю, вірш С. Малильо «Карпатська Україна». Вірші читали учні Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів - Є.Гулан, А.Кость, В.Беца, С.Лях.
            Разом з  Героями  Карпатської України  ведучі згадали Героїв Майдану - Небесну Сотню, Героїв АТО, які поклали свої голови за наше майбутнє. Вони повинні жити в нашій пам’яті! Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
          Усіх Героїв, які  впали  мертвими за світле майбутнє України присутні  вшанували хвилиною  мовчання.
           Сторінка Карпатської України - це сторінка української історії - цікавої, кривавої і повчальної.  Вона є прикладом того, як 79 років  тому українська національна ідея спрацювала на Закарпатті, яку притягальну силу вона мала для тих, хто носив у серці священне ім’я «Україна».
          Не забуваймо  своєї історії, пам’ятаймо і шануймо тих подвижників національної ідеї, які віддавали за неї життя.
         Слава Героям Карпатської України!
         Слава Україні!
         Героям Слава!
            На масовому заході були присутні завідуючі сільськими бібліотеками району.
         До години - реквієму  оформлена книжкова виставка «Велич і трагедія Карпатської України».
        


        


Немає коментарів:

Дописати коментар