СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

середа, 16 березня 2016 р.

«ПАМ’ЯТАТИ БЕРЕЗЕНЬ 39-го…»

Карпатська земля…З удовиної долі
Рокам не зітерти скорботи печаль.
Вогнем обпікає кров  Красного поля
І всіх, хто за неї в могилах лежить.
Василь  Густі
         15 березня 2016 року виповнюється 77 років від дня проголошення Карпатської України. Незважаючи на короткочасне існування Карпатської України, ця подія мала велике історичне значення не лише у житті закарпатських українців, а й усього українського народу.
         На честь святкування Дня незалежності Карпатської України та вшанування пам’яті її оборонців, які в 1939 стали на захист проголошеної української державності на Закарпатті проти військ авторитарної Угорщини,   у Воловецькій районній бібліотеці проведено  історичну годину «Пам’ятати березень 39-го…».


         Відкрили історичну годину ведучі  - провідний методист районної бібліотеки Л.О.Фельбаба та бібліограф М.І.Ковач.
         Вони розповіли про тріумф національно-визвольної боротьби українців Закарпаття, але одночасно це була і трагедія Карпатської України. Вчитель історії Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів В.В.Зенинець розказав про Президента Карпатської України А.Волошина.
            Карпатська Україна - її творці і захисники заслуговують доброї пам’яті своїх нащадків. Разом із закарпатцями  творили нову державу, захищали її  і наші    5 земляків. Це - Іван Грига, Іван Собран із В.Воріт, Іван Гафинець із Лазів,  Михайло Ігнась, Василь Ігнась із Скотарського. Жертовна участь воловеччан в ім’я незалежності - це своєрідний літопис однієї з трагічних сторінок історії краю. Їх іменами названі вулиці і площі, на їх честь споруджують пам’ятники і обеліски.
            Завідувачка Верхньоворітською сільською бібліотекою Н.М.Приймич розповіла про нашого земляка І.І.Григу, а завідувачка Лазівською сільською бібліотекою Л.І.Малильо  про І.І.Гафинця.
         Під час історичної години прозвучали вірші, присвячені світлій пам’яті депутата Сойму Карпатської України Івану Гризі, який написав  Володимир Пішко та «Цвіт шовкової косиці», написаний Миколою  Середою у березні 2009 року, до 70-річчя Карпатської України та присвячений  усім борцям  за Карпатську Україну,  і особисто Василю Михайловичу Ігнасю.
         На зустрічі також були присутні учні Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
         До історичної години була оформлена книжкова виставка «Велич і трагедія Карпатської України». А також, тематично оформлений стіл «Сини Верховини - твої сини, Карпатська Україно!», де були представлені література, портрети Августина Волошина, Івана Григи, герб і гімн України.
         Всі присутні переглянули документальний фільм «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України.1919-1939»
        
      Книжкова виставка «Велич і трагедія Карпатської України». А також, тематично оформлений стіл «Сини Верховини - твої сини, Карпатська Україно!»,

  Виступає завідувачка Верхньоворітською сільською бібліотекою Н.М.Приймич,  яка розповіла про нашого земляка І.І.Григу,

         Учасники історичної години -  учні 10 класу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст. та запрошені.
                     Виступає  завідувачка Лазівською сільською бібліотекою Л.І.Малильо, яка розповіла  про І.І.Гафинця.
              Вчитель історії Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів В.В.Зенинець розказав про Президента Карпатської України А.Волошина.
                     Учасники історичної години сфотографувалися на пам'ять. Крайній  справа - М.О.Татаренков - переселенець із Донецька.

Немає коментарів:

Дописати коментар