СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

понеділок, 23 березня 2015 р.

«Поезія – це чарівна скрипка в оркестрі літератури»

          Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. З любові до отчої землі починається все: людяність, чесність, гідність і повага до власної батьківщини, а відтак - відповідальність за долю України.
         Саме зараз, захищаючи свою країну, ми отримуємо свою справжню незалежність. Через кров, через страждання та боротьбу народжується непереможна нація. Нація патріотів. Сильних і вільних людей, здатних захистити свою Україну від ворога. Навіть такого, який переважає чисельністю та зброєю.
        

Кажуть, що поезія - це голос істини, голос правди. Той,  хто його чує, здатний піднятися на вершину духу, згуртувати націю, об’єднати людство. І це чудово розуміють поети та шанувальники поезії, які зібралися  в літературному кафе Воловецької районній бібліотеці на патріотичне  читання «Патріотичні мотиви в творах поетів рідної  Воловеччини», присвяченого Всесвітньому Дню поезії, адже поезія має безмежну силу, окриляє та підіймає на боротьбу  за власну гідність, свободу, незалежність рідної землі.
         Як пише Марія Лакатош у вірші «Ціна незалежності», Майдан, війна на сході держави здетонували зболеними поетичними рядками в серці місцевих поетів. З одного боку, сьогодні події - трагічні, з другого героїчні, адже формується нова нація українських громадян.
         Наша верховинська земля щедра талантами. Сьогодні ми не можемо не згадати нашу землячку Софію Михайлівну Малильо - жінку з гіркою долею, яка переживши всі муки і страждання не зламалася, а навпаки стала сильною, вольовою, доброю,  про що свідчать її збірки віршів. Ми згадуємо і Луку Дем’яна, Олексу Улинця, Федора Могіша (Боєвіра), Василя Пагирю.
         Кожна зустріч - то нове відкриття. Адже поетичне слово, дзвінкоголосе, як молодий струмок, поспішає бути почутим, щоб відізватися у серцях людей, торкнути легкою, ніжною мелодією нашої мови найтонші струни людських душ...       На зустріч із читачами були запрошені почесні гості:
Середа Микола Михайлович,
Тимкович– Німець Любов Михайлівна,
Волошин Магдалина Василівна,
Роман Іванович Рудий.


 Несподіваний гість Жижко Сергій

 Жижко Сергій та Рудий Роман
Созанська Г.М.,
Рудий Р.І.,
Роман Н.І.
 Тимкович Ю.І. та
Тимкович -Німець Л.М.

Музично - кавова пауза - соло на гітарі - виконував наш гість Тимкович Ю.І.
Несподіваним гостем на нашому святі став Жижко Сергій Андрійович, вчитель за фахом. З 1988 року - активний учасник подій національно-державного відродження України, народний депутат України четвертого скликання. Книга «Перетворення»,  яку він подарував бібліотеці, є логічним продовженням, розвитком виданої у 2008 році книги «Нація як спільнота».
Насамкінець всі присутні сфотографувалися на пам’ять про зустріч.
         
                                                              

Немає коментарів:

Дописати коментар